- Prohlášení o přístupnosti stránek...

 

Při tvorbě a správě těchto stránek byla a je zohledněna přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovaly všechny zásady přístupnosti podle metodik Blind Friendly Web (projekt Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých) a Best practices - Pravidel pro tvorbu přístupného webu.

 

Web je vytvořen podle specifikace HTML 4.01 Transitional a prošel validací včetně kaskádových stylů CSS 2.1. Velikost písma se dá zvětšovat i zmenšovat pomocí nastavení prohlížeče.

 

Forma uveřejňovaných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechna pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky.

 

Implementace podmíněně povinných pravidel podle zák. č. 365/2000 Sb.

 

Pravidlo č. 3

Web na některých místech využívá funkcí JavaScript, které mají ovšem pouze podpůrný a estetický charakter při prohlížení stránek. Při vypnutí JavaScriptu nedochází ke ztrátě přístupu k informacím, ani k zamezení využití podstatných funkcí - pravidlo je splněno.

 

Pravidlo č. 9

Na webu jsou kromě běžných formátů s jiným typem obsahu i soubory *.doc - dokumenty aplikace MS Word (skenované dokumenty na e-úřední desce). Pro otevření tohoto formátu souboru postačí prohlížeč Word Viewer - ke stažení zde - pravidlo je splněno.

 

Pravidlo č. 14 - splněno

 

Pravidlo č. 15 - splněno

 

Pravidlo č. 17 - splněno

 

Pravidlo č. 20 - splněno

 

Pravidlo č. 23 - splněno

 

Pravidlo č. 32

Forma uveřejňovaných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechny pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky - pravidlo je splněno.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Novinky stránek...

 

Pravidla fotografické soutěže LANŠKROUNSKO 2020

Shromáždění starostů LANŠKROU...

  více >>

 

 

BlueBoard.cz

 

 

Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti